skip to Main Content

Çene Cerrahisi ve İmplant

İmplant Uygulaması

İmplant diş, hastanın farklı sebeplerle kaybettiği dişlerinin yerine çene kemiği üzerine aynı fonksiyon ve görüntüyü sağlayabilen yapay diş köklerinin yerleştirilmesi işlemidir. Dişler yüzümüzün ve estetik görüntümüzün değişmez parçalarıdır. Diş eksiklikleri dış görünüşümüzün yanı sıra psikolojimiz ve vücut sağlımız içinde son derece önemlidir. Beslenme ve sindirim problemleri, konuşma ve ağız yerleşim bozuklukları gibi bir çok probleme neden olabiliyor.

cene errahisi
Çene Cerrahisi
20 yas disleri
20 Yaş Dişi Çene Cerrahisi

20 Yaş Dişleri

20 yaş dişleri alt ve üst çenede diş diziliminin en arka tarafında bulunan azı dişlerdir. Genellikle 20’li yaşlarda oluşan ve ilerleme kateden 20 yaş dişleri çenede oluşan yer darlığı sebebiyle sapma yaşamakta veya çene kemiği içerisinde gömülü kalabilmektedir. 20 yaş diş operasyonları lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı ve ağzı duyulmamaktadır. Bu sebeple 20’lik diş çekimi işlemi çene cerrahisi içinde kısa sürede uygulanabilen bir operasyondur.

Gömülü Diş Çekimleri

Diş köklerinde ve çene kemiğinde yaşanan bazı patolojik olaylar sonucunda gömülü diş dediğimiz hapsolmuş dişler oluşabilmektedir. Bunun asıl nedeni bu patolojik oluşumların yani kistlerin çene kemiğinde deformasyonlara yol açarak dişin içeriye doğru gömülmesin sağlamasıdır. Daha erken tespit edilen patolojik yapı veya gömük dişler çene kemiğinde daha az hasara yol açar ve operasyonları daha kısa sürmektedir. Tüm gömülü diş işlemleri lokal anestezi altında olduğu için burada da herhangi bir ağrı ve acı söz konusu değildir.

20 Yaş Dişi Çene Cerrahisi
sinüs yukseltme operasyonu
Sinüs Yükseltme Operasyonu

Sinüs Yükseltme Operasyonu (Sinüs Lifting)

Sinüs yükseltme operasyonu üst çenede eksik dişe bağlı olarak diş etinin sarkması üzerine yapılan bir operasyondur. Dişin olmadığı boşlukta yer çekiminin etkisiyle oluşan bu sarkmalarda kemik erimeleri görülmektedir. Kemik erimesi implant tedavisinde aranan en temel şartlardan biri olan kemik yoğunluğu oranına ters düşmektedir. Bu durumda sinüs yükseltme operasyonu yapılarak sarkan üst çene kemiğine bağlı diş etinin tekrar eski konumuna getirilmesi sağlanır. Kemik yoğunluğu oranı tekrar kazanılınca implant işlemi için gerekli kemik miktarı elde edilmiş olur.

Kistlerin Tedavisi

Dişlerimizin köklerinde veya çene kemiklerimizde zaman zaman rastladığımız ve anormal olarak gerçekleşen patojen oluşumlara kist denir. Kistlerin tespiti oldukça önem teşkil etmektedir. Çünkü zamanında alınmayan oluşumlar çene kemiğine ve dişlere zarar verebilirler. Kist operasyonu hassas bir prosedürü kapsamaktadır. Hastanın çekilecek 3D tomografisi, operasyon için kistin tüm kapladığı alanın bilinmesi, operasyonun başarısı için çok önemlidir.

İstanbul Diş Kliniği Tamer Akın

Değerli Hastalarımız; Tamer Akın Diş Kliniği size hizmet etmek için öncelikle çapraz enfeksiyon açısından sizi ve kendimizi korumalıyız. Sağlıklı kişiler enfeksiyon kapabilir, hastalıklı olanlar virüs bulaştırabilir. Mümkünse acil olmayan diş tedavileri dışında bu geçiş dönemi süresince kurumlara başvurmamanızı öneririz. Randevunuza verilen saate yakın ve refakatçisiz gitmeniz, bekleme salonlarında aşırı yığılmaları önleyecektir. Bu koşullar altında, dişhekiminiz gerekli gördüğü hallerde tedbir amaçlı olarak randevu gün ve saatinde değişiklik yapabilir, bu tamamen sizleri olası risklerden korumak amaçlıdır. Kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için lütfen dişhekiminizin önerilerine uyunuz.

Türk Dişhekimleri Birliği

Tamer Akın Istanbul Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği; ağız, Ortodonti, zirkonyum, İmplant, Diş Beyazlatma, Porselen Lamine Diş Kaplamaları, Çene Cerrahisi, Pedodonti, Kanal Tedavisi, Diş Eti Hastalıkları, Protez Diş tedavileri konusunda yaşayabileceğiniz her türlü problem ve ağrıda anında başvuruda bulunabileceğiniz özel bir kliniktir.

Özel Sağlık Sigortala kurumları;

Özel Sağlık şirketleri ile değerli hastalarımızın ödeme konusunda zorlanmamaları için her tülü imkânı sunuyoruz. Ayrıntıları lütfen sorunuz.
Hekimlerimizin, hemşirelerimizin ve personelimizin güler yüzlü olması ile kliniğimize adım attığınız ilk andan itibaren kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlamaktayız.

Kliniğimiz Çağa ve teknolojik yeniliklere açık dinamik ekibi ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için kendisini sürekli yenilemektedir. Teknolojiye ve çağın sunduğu tüm yenilikleri takip ederek kliniğimizde hastalarımızın hizmetine sunarız. Hastalarımızın sağlığı, memnuniyeti ve güveni bizim için en önemli unsurlardandır.

Back To Top